Jumalanpalvelukset – Богослужения

 KURSIIVILLA MERKITYT PALVELUKSET STRIIMATAAN seurakunnan facebook-sivuille

LAPPEENRANNAN POKROVAN KIRKKO

Toukokuu

Ma 25.5. klo 16 ehtoopalvelus

Ti 26.5. klo 16 ehtoopalvelus

Ke 27.5. klo 16 ehtoopalvelus

Sielujen lauantai

Pe 29.5. klo 17 parastasis suomeksi ja slaaviksi

La 30.5. klo 9 slaavinkielinen liturgia ja panihida

Helluntai – Pyhä Kolminaisuus

La 30.5. klo 17 juhlavigilia

Su 31.5. klo 9 liturgia ja ehtoopalvelus

 

Kesäkuu

Kaikkien pyhien sunnuntai

La 6.6. klo 17 vigilia suomeksi ja slaaviksi

Su 7.6. klo 9 slaavinkielinen liturgia

La 13.6. klo 17 vigilia

Su 14.6. klo 9 liturgia

La 20.6. klo 17 vigilia

Su 21.6. klo 9 liturgia

БОГОСЛУЖЕНИЯ ОТМЕЧЕННЫЕ С КУРСИВОМ

ТРАНСЛИРУЮТСЯ Facebook

ПОКРОВСКАЯ ЦЕРКОЬ В ЛАППЕЕНРАНТА

Май

Пн 25.6. в 16 вечерня

Вт 26.5. в 16 вечерня

Ср 27.5. в 16 вечерня

Троицкая родительская суббота

Пт 29.5. в 17 парастас на финском и славянском языках

Сб 30.5. в 9 литургия и панихида на славянском языке

Троица

Сб 30.5. в 17 праздничная всенощная

Вск 31.5. в 9 литургия и вечерня

Июнь

Неделя всех святых

Сб 6.6. в 17 всенощная на финском и славянском языках

Вск 7.6. в 9 литургия на славянском языке

Сб 13.6. в 17 всенощная

Вск 14.6. в 9 литургия

Сб 20.6. в 17 всенощная

Вск 21.6. в 9 литургия

 

__________________

IMATRAN PYHÄN NIKOLAOKSEN KIRKKO

KURSIIVILLA MERKITYT PALVELUKSET STRIIMATAAN

Toukokuu

Helluntai – Pyhä Kolminaisuus

La 30.5. klo 17 juhlavigilia

Su 31.5. klo 9 liturgia ja ehtoopalvelus

 Kesäkuu

Kaikkien pyhien sunnuntai

La 6.6. klo 17 vigilia

Su 7.6. klo 9 liturgia

Pyhittäjä Arseni Konevitsalainen

To 11.6. klo 17 ehtoopalvelus ja akatistos

Pe 12.6. klo 9 liturgia

La 13.6. klo 17 vigilia

Su 14.6. klo 9 liturgia

Pyhittäjät Sergei ja Herman Valamolaiset

La 27.6. klo 17 ehtoopalvelus ja akatistos

Su 28.6. klo 9 liturgia

НИКОЛЬСКАЯ ЦЕРКОВЬ В ИМАТРА 

БОГОСЛУЖЕНИЯ ОТМЕЧЕННЫЕ С КУРСИВОМ

ТРАНСЛИРУЮТСЯ

Май

Троица

Сб 30.5. в 17 праздничная всенощная

Вск 31.5. в 9 литургия и вечерня

Июнь

Неделя всех святых

Сб 6.6. в 17 всенощная

Вск 7.6. в 9 литургия

Преподобный Арсений Коневский

Чт 11.6. в 17 вечерня и акафист

Пт 12.6. в 9 литургия

Сб 13.6. в 17 всенощная

Вск 14.6. в 9 литургия

Преподобные Сергий и Герман Валаамские

Сб 27.6. в вечерня и акафист

Вск 28.6. в 9 литургия

_________________

PARIKKALAN TSASOUNA

Johannes Kastajan syntymä

Ke 24.6. klo 9 liturgia